На сьогодні студенти і випускники Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка мають чудову можливість пройти стажування за кордоном за своїм фахом і одночасно удосконалити знання іноземної мови. Крім набуття професійного досвіду і мовної підготовки, практиканти знайомляться з культурою іншої країни, новітніми технологіями в рамках своєї спеціальності, з методами ведення бізнесу і, нарешті, зав'язують ділові знайомства.

 

Звичайно, людина, яка пройшла стажування за кордоном, має ряд переваг. По- перше, відмінне володіння як побутовою, так і професійною іноземною мовою, по-друге, досвід роботи за кордоном говорить про те, що кандидат серйозно налаштований на професійне кар'єрне зростання.

Французьку мову я почав вивчати ще зі школи, але тих знань, які дозволяли б мені пройти конкурс на проходження практики було недостатньо. Тому і вирішив покращити свої знання на факультативних заняттях з викладачем французької мови Ємєльянова Є.С. Завдяки цьому я успішно пройшов конкурсну співбесіду та виборов можливість проходити стажування у Франції.

За роки свого навчання в університеті я п'ять раз проходив стажування у Франції, яке було організоване нашим університетом, спільно з асоціацією французьких фермерів та "Federation Echanges France Ukraine" ("Федерація Обміну Франція - Україна").

Ця асоціація плідно співпрацює з нашим університетом ще з 1998 року. Співпраця базується на інтенсивному обміні студентами, аспірантами та практикантами.

Під час першого стажування (вересень - жовтень 2006 року) я займався підготовкою грунту, сівбою, доглядом за ріпаком та збором кукурудзи, працював на всіх видах с.г. техніки та набув досвіду роботи з нею.

Наступного року я проходив стажування на фермі, яка займається розведенням корів м'ясної породи з поголів'ям у 300 голів. До моїх обов'язків уходило підготування кормів, годівля та догляд за тваринами.

Проходження цього стажування стало основою для наступного, але уже на другому рівні, що відбувалося в кооперативі «Сhampagne cereales» ("Зернові Шампані") на елеваторі та у лабораторії якості сировини, де проводив аналізи зерна, що надходило на зерносховище.

У 2009 році я також продовжив стажування на цьому підприємстві. Хочу сказати, що стажування було дуже цікавим та корисним, адже проходило майже у всіх секторах кооперативу: насіннєвій станції, лабораторії якості зерна, лабораторії метрології, стандартизації та сертифікації, у відділах інвестицій, якості, планування, транспорту та логістики.

Завдяки нашому університету та програмі асоціації "Ресіегаїіоп Ес1іап§е$ Ргапсе ІЛсгаіпе" я здобув незрівнянний досвід, практичні навички виконання технологічних операцій і обслуговування обладнання, познайомився зі структурою французьких підприємств та принципом їх роботи.

Під час стажувань я отримав неповторні та незабутні враження побувавши в таких містах, як Париж, Пуатьє, Ля Рошель, Рошфорд, Ангулем, Коньяк...

 Хочу висловити щирі слова подяки асоціації " Federation Echanges France Ukraine ", яка організовує стажування для українських студентів, своєму університету, зокрема деканові факультету технічного сервісу і одночасно керівникові стажувань університету проф. Науменку О.А. деканові факультету переробки та зберігання сільськогосподарської продукції проф. Богомолову О.В., завідуючій кафедрою мовної підготовки Ємєльяновій Є.С. і, звичайно ж, своїм батькам, які всіляко мене підтримують та допомагають.

Отже, якщо ти молодий і прагнеш самовдосконалення, то - вперед, все у твоїх руках! ХНТУСГ ім. П.Василенка надає унікальні можливості для реалізації твого потенціалу!

Личко Юрій, студент 5-го курсу ХНРУСГ ім. П. Василенка, навчально-наукового інституту технічного сервісу.

Яндекс.Метрика