Науменко Олександр Артемович вступив до Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства у 1967 році і закінчив його в 1972 році здобувши кваліфікацію інженера-механіка.

Трудову діяльність розпочав механіком колгоспу ім.Ілліча, потім інженером-механіком радгоспу «Конотопський» Сумської області. З травня 1973 року по травень 1976 року працював інженером, а потім молодшим науковим співробітником Українського науково-дослідного інституту механізації та електрифікації сільського господарства. З травня 1976 року перейшов до Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства, де працював старшим науковим співробітником, асистентом, старшим викладачем, доцентом, професором, завідувачем кафедри, деканом, директором навчально-наукового інституту.

Обраний дійсним членом (академіком) Інженерної академії України, членом комісії Польської академії наук.

Професор Науменко О.А. відомий як методист, новатор навчального процесу та науковець. Він на протязі багатьох років був членом президії науково-методичної комісії з напрямку «Машинобудування та матеріалообробка» та членом НМК «Техніка та енергетика аграрного виробництва», постійно працює в робочих групах з розробки стандартів освіти.

Безпосередньо за участю Науменка О.А. був створений факультет технічного сервісу, який став найбільшим в університеті. Працюючи деканом, ставав неодноразово дипломантом конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» в номінації «Кращий декан». Більше 10 років очолює кафедру технічних систем і технологій тваринництва.

Опублікував понад 250 наукових і методичних праць. Він автор 4 підручників і більше 10 навчальних посібників, в тому числі і виданих за кордоном. Винаходи запатентовані як в Україні, так  і за кордоном.

Здійснює керівництво аспірантурою. На даний час  4 аспіранти захистили дисертації. Є членом спеціалізованої Вченої ради. Наукові розробки запроваджені на промислових підприємствах, птахофабриках і молочно-тваринних фермах області, а також прийняті до розгляду німецькою фірмою.

Поряд з проведеними на високому рівні усіх видів учбового навантаження, Науменко О.А.  постійно працює над методичним удосконалення навчального процесу. Він є автором типових навчальних програм, навчальних планів, розробок з методології викладацької діяльності, які використовуються всіми закладами освіти агроінженерного профілю.

З різних питань навчальної, методичної і наукової роботи постійно спілкується з фахівцями Данії, Норвегії, Франції, Німеччини, США та інших країн. Він плідно працює, як організатор стажування за кордоном (країни Європи, США, Канада, Австралія).

Науменко О.А. приділяє увагу роботі серед студентів, виконує обов’язки президента студентського регбійного клубу «Тех-А-С», який успішно виступає в молодіжному чемпіонаті і суперлізі України.

Науменко О.А. є почесним громадянином села Циркуни Харківського району.

Нагороджений відзнаками: «Знак пошани», «Слобожанська слава», «Відмінник освіти України», «Відмінник технічної служби», «Відмінник аграрної освіти», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України та Міністерства аграрної політики.

Яндекс.Метрика