Вітаємо переможців Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Обладнання лісового комплексу та технології деревообробки»

19–21 квітня в нашому університеті відбувся заключний етап Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Обладнання лісового комплексу та технології деревообробки», яка проводиться відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України.

Студентську олімпіаду відкрив перший проректор ХНТУСГ Лисиченко М.Л. Потім від імені оргкомітету олімпіади до присутніх звернувся директор навчально-наукового інституту Технічного сервісу ХНТУСГ Науменко О.А. Завідувач кафедри «Деревообробні технології та системотехніка лісового комплексу» ХНТУСГ Суска А.А. проінформувала учасників про програму олімпіади.

 

В олімпіаді взяли участь студентські команди: Національного лісотехнічного університету України (НЛТУ) під керівництвом Пилипчук М.І. і Шевченко Н.В., Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) під керівництвом Сирка З. С., Луганського національного аграрного університету (керівник команди – Бурлака О.О.), Луцького національного технічного університету (ЛНАУ) під керівництвом Толстушко М.М., Харківського національного агарного університету їм. В.В. Докучаєва (ХНАУ) під керівництвом Карпець Ю.В., Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенко (ХНТУСГ) під керівництвом Литовки С.В., Шевченко С.А., Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ») під керівництвом Краснокутського В.М., Чернігівського національного технічного університету (ЧНТУ) під керівництвом Ігнатенко П.Л., а також команда Білоруського державного технічного університету під керівництвом Гараніна В.М.

 

Студенти зазначених університетів змагались у трьох турах. Перший тур – комп'ютерне тестування з загальнотехнічних і спеціальних дисциплін. Другий тур – письмове вирішення комплексного завдання, що вимагало пророблення його конструкторських, технологічних та експлуатаційних аспектів. У заключному турі були заслухані доповіді студентів про науково-дослідну роботу.

 

Олімпіада зацікавила студентів профільних коледжів і технікумів, багато хто з яких планують одержати вищу освіту та цікавляться дослідженнями та розробками, які здійснюються в провідних університетах галузі. У позаконкурсній програмі олімпіади взяли участь студенти вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації – Житомирського технологічного коледжу Київського національного університету будівництва та архітектури (ЖТК КНУБА) під керівництвом Омельчука А.О., Кременецького лісотехнічного коледжу (КЛТК) під керівництвом Лісовика В.Ю., Харківського індустріально-педагогічного технікуму (ХІПТ) під керівництвом Чумак Г.Л., Цалка М.Ф., Чугуєво-Бабчанського лісового коледжу (ЧБЛК) під керівництвом Конарєва О.О., Піскуна Д.К. Студенти коледжів і технікумів змагались у два тури – письмовому вирішенні задач і науково-технічному повідомленні.

  

Для того щоб показати різноманіття досліджень, здійснюваних у профільних університетах, наведемо лише деякі напрями:

– особливості використання автопоїзда для транспортування лісоматеріалів та аналіз впливу умов експлуатації на динамічні навантаження в трансмісії сортиментовоза (НЛТУ);

– удосконалювання свердлів для обробки ламінованих деревостружкових плит і фрезерних інструментів (БГТУ);

– застосування нетканого синтетичного матеріалу при будівництві лісових автомобільних доріг (БГТУ);

– дослідження впливу технічного стану гідроприводу маніпулятора форвардера на його продуктивність (ХНТУСГ);

– акустико-емісійне діагностування підшипників лісових машин (ХНТУСГ);

– шаруваті деревинно-полімерні композити (ХНТУСГ);

– термодинамічні процеси у двигунах бензомоторних пилок і розробка випробувальних стендів для визначення їх ККД і паливної економічності (ЛНТУ);

– термічне модифікування деревини та удосконалювання технології виготовлення заготовок із деревини дуба шляхом виявлення дефектів тепловим методом (НУБіП);

– композиційні матеріали на основі деревини (ЧНТУ)

– дослідження впливу навантаження автогрейдера на показники двигуна (НТУ «ХПІ»);

– економічні аспекти діяльності лісових господарств (ХНАУ).

Із цікавими повідомленнями виступили студенти коледжів і технікумів – зокрема, про результати порівняння лісовозних автомобілів, про вплив форми лісоматеріалів на вихід пиломатеріалів, про захист машин від корозії, про лінії оптимізації та навчання роботі на верстаті з ЧПУ.

Учасники олімпіади побували на кафедрі деревооброблювальних технологій та системотехніка лісового комплексу» ХНТУСГ, де ознайомилися з комп'ютерним класом, лабораторіями, спеціалізованими аудиторіями та майстернями, а також відвідали навчально-дослідницьку дільницю деревообробних технологій.

  

У рамках культурної програми олімпіади, якій не завадив навіть неймовірний для цієї пори року снігопад, учасники побували в історичному центрі Харкова, саду ім. Т..Шевченка та відвідали Харківський художній музей.

Серед студентів коледжів і технікумів переможцями стали: Бахчиванжи Олександр (ХІПТ), Перич Володимир (КЛТК), Перепелиця Андрій (ЧБЛК), Фиканюк Олег (ЖТК КНУБА).

Призерами олімпіади стали: Погорілий Вадим (ХНТУСГ), Шувар Назар (НЛТУ), Школяревський Максим (ХНАУ), Давидов Владислав (НУБіП), Гармаш Дмитро (НТУ «ХПІ»), Савка Богдан (НЛТУ), Чайка Олександр (ЛНТУ), Зарецький Денис (ЧНТУ).

Призерам олімпіади були вручені дипломи і пам'ятні сувеніри, виготовлені студентами ХНТУСГ. Журі також особливо відзначило студента Білоруського державного технічного університету Болочко Дмитра. Учасники олімпіади, які були кращими в окремих турах, були відзначені грамотами.

Проведення олімпіади за спеціальністю «Обладнання лісового комплексу та деревооброблювальні технології» – це визнання особливої уваги до підготовки фахівців, здатних запропонувати та втілити в життя ефективні рішення екологічних та енергетичних проблем, що постають перед суспільством. Адже особливостями лісового комплексу є поновлюваність джерел сировини та енергії, екологічна чистота виробленої продукції.

Бажаємо успіхів учасникам олімпіади та керівникам студентських команд!

До нових зустрічей!

 

 

Яндекс.Метрика