Напередодні Дня Козацтва студенти навчально-наукового інституту технічного сервісу відвідали Козачу гору, що знаходиться в с. Коропове, Зміївського району Харківської області. Екскурсію організовувала доцент кафедри ТСРВ Колпаченко Н.М. за підтримки профспілкового комітету співробітників та студентів ХНТУСГ.

  

Дорогою до Козачої гори студенти та викладачі заїхали до Борисо-Глібського жіночого монастиря в с. Водяне Зміївського району, який було побудовано на місці існування з 1819 року дерев’яної церкви Бориса і Гліба з використанням елементів візантійської архітектури.

Трохи історії. Зміївщина вважається козацьким краєм, адже саме в цій стороні у 16 столітті було засновано ряд сторожових споруд. З появою козацької держави у 17 столітті та масовим переселенням українців з Правобережної України у пошуках вільного життя на нових землях, волелюбні переселенці осідають слободами, а ці південні степові землі починають називати Слобідською Україною. Татарські набіги на Слобожанщину відбуваються постійно, та козацькі полки дають їм відсіч.

За легендами, саме на Козачій горі жив Змій Горинич, якому приводили у жертву дівчат. І саме тут і відбувся бій між Змієм та Микитою Кожум’якою. Також саме тут розташовувався козацький Свято-Миколаївський монастир, що був останнім центром волелюбного козацтва. Він був знищений одразу після того, як була ліквідована Запорізька Січ, так як в ньому ховалися бігли козаки. Зараз гора називається саме на їх честь, і в честь цього на ній поставили пам’ятний хрест.

За ініціативою дирекції ННІ ТС, в рамках проведення профорієнтаційної роботи, на екскурсію були запрошені студенти Харківського індустріально-педагогічного технікуму, які мали можливість в дружній атмосфері поспілкуватися з викладачами та студентами ННІ ТС.

Після активної прогулянки Козачою горою та милування захоплюючими осінніми краєвидами, на дружній колектив чекала неймовірно смачна польова каша.

Дякуємо за сприяння та підтримку профспілковому комітету та дирекції ННІ ТС.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Доцент кафедри ТСРВ   Н.М. Колпаченко

Яндекс.Метрика