Завідувач кафедри: Левкіна Руслана Володимирівна, доктор економічних наук, професор.

Адреса: 61050, м. Харків, пр. Московський, 45. ХНТУСГ, кафедра ПТБД.

Телефон: 

E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Кафедра «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» була заснована у 2016 році у складі Навчально-наукового інституту механотроніки та систем менеджменту. Завідувачем кафедри призначено доктора економічних наук Левкіну Руслану Володимирівну.
Сучасний склад кафедри налічує 6 чоловік, у тому числі 4 висококваліфіковані викладачів: професор – Левкіна Р.В., доцент, к.е.н. Гіржева О.М., старші викладачі, к.е.н. – Хлопоніна-Гнатенко О.І., Петренко А.В., та старший лаборант – Висоцька Г.О.

Місія кафедри:

Кафедра «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» створена для забезпечення підготовки фахівців у галузі знань «Управління та адміністрування» за новою спеціальністю «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Навчальний процес забезпечує науково-педагогічний персонал 100% складу якого – доктори та кандидати наук. Основна мета створення та діяльності кафедри – надання максимально сучасного рівня освіти, освоєння кращих національних й міжнародних освітніх стандартів, відповідно до викликів сьогодення та вектору розвитку нашої країни, з використанням останніх досягнень науки в сфері підприємництва і торгівлі, як з теоретичного так і практичного боку, відповідно до вимог світової та європейської систем торгівельних відносин.
Підвищенню якості викладання сприяють наукові дослідження викладачів кафедри, які постійно приймають участь у міжнародних науково-практичних конференціях, публікують статті у вітчизняних та зарубіжних виданнях, підвищують кваліфікацію у науково-дослідних та навчальних закладах.
Основним напрямком наукової роботи кафедри є: «Науково-методологічне забезпечення розвитку соціально-економічних систем в аграрному бізнесі в умовах турбулентності національної економіки та інтеграційних процесів».
Викладачі кафедри спільно з керівниками і спеціалістами суб’єктів аграрного бізнесу Харківської області проводять виїзні заняття з організації торгівельної діяльності, відкриття власної справи та управління ефективністю підприємницької діяльності, укладають договори щодо проходження виробничої і фахової практики студентів, їх працевлаштування.
Співпраця з науковими установами має широку географію: ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААНУ; ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського»; Інститутом рослинництва НААНУ ім. В.Я. Юр’єва; Інститутом овочівництва та баштанництва НААНУ; Національним університетом штату Колорадо, США (Colorado State University, USA); Словацьким університетом сільського господарства в м. Нітра, Словаччина (Slovak University of Agriculture in Nitra).

Основні дисципліни, які викладаються на кафедрі:

- Підприємницька діяльність в сфері АПК;
- Товарознавство;
- Планування бізнесу та оцінка його ефективності;
- Логістичне обслуговування торгівельних підприємств;
- Біржі та біржова діяльність;
- Операційний менеджмент торгівельної та біржової діяльності;
- Торгівельна діяльність суб’єктів АПК;
- Інноваційні стратегії у підприємництві.

Навчання за спеціальністю «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»:

Підприємництво, торгівля та біржова діяльність є новою спеціальністю з підготовки компетентних фахівців, яка охоплює повний спектр знань щодо розробки ідеї, організації та здійснення власного бізнесу.
Створення такої спеціальності обумовлене потребою ринкового середовища та станом економіки в Україні. Потреба країни у висококваліфікованих спеціалістах, які у змозі заснувати та компетентно розвивати власний бізнес у сфері виробництва та торгівлі, надавати якісні послуги та здійснювати операції на товарних біржах, постійно зростає. Випускники цієї спеціальності зможуть реалізувати себе в різних сферах економічної діяльності.
Підприємництво, торгівля та біржова діяльність – це спеціальність для тих, хто бажає розвиватися та впевнено підніматися кар’єрними сходами.
Завдяки існуючим інтеграційним зв’язкам студенти забезпечуються базами практики на підприємствах торгівлі, виробництва та у сфері послуг, як в Україні, так і за її межами.

Перевагами навчання в ХНТУСГ на цій спеціальності є:

- потужний викладацький склад;
- навчання різними іноземними мовами;
- міжнародне визнання диплому:
- найбільший спектр вибору професій;
- доступ до широкої бази інформаційних ресурсів;
- різні форми навчання, включаючи тренінги та майстер-класи з підприємцями;
- практика та стажування в Україні і за кордоном, зокрема на підприємствах Великої Британії, Данії, Німеччини, Франції, Польщі, Швейцарії та багатьох інших країн;
- можливість отримати паралельну освіту технічного спрямування;
- проживання в кращих гуртожитках міста з максимально комфортними умовами для навчання та відпочинку, які мають вигідне місце розташування в центрі м. Харкова;
- потужна система співпраці зі студентами, а зокрема художня самодіяльність, команда КВК, різноманітні гуртки;
- добре розвинута спортивна підготовка студентів, діють 3 спортивні зали, працюють секції з футболу, баскетболу, тенісу та ін.

Випускник зможе працювати на посадах:

- директор малого підприємства (за видами економічної діяльності);
- директор підприємства з надання послуг (консалтингового, страхового, рекламного тощо);
- керівник агентства: страхового, нерухомості, рекламного тощо;
- керівник підприємства сфери послуг;
- директор малої торговельної фірми;
- завідувач торговельного залу;
- менеджер у сфері роздрібної та оптової торгівлі;
- менеджер підприємств загального харчування;
- експерт-товарознавець;
- спеціаліст з товарного консалтингу;
- фахівець з біржової торгівлі;
- брокер;
- дилер;
- фахівець із біржових операцій;
- інженера з якості або стандартизації.

Склад кафедри 

 Профорієнтаційна робота кафедри

Яндекс.Метрика